Kontuzje początkujących biegaczy

Wraz ze wzrostem udogodnień życia codziennego umiejętność prawidłowego poruszania się zanika, dlatego nawet przy tak naturalnej czynności jak bieganie, mamy coraz więcej problemów.

Moda na aktywny tryb życia szturmem zdobywa nowych zwolenników, którzy pośród bogatej oferty sportów amatorskich najczęściej wybierają bieganie. Jogging wydaje się najbardziej dostępną i odpowiednią dla wszystkich formą aktywności fizycznej. Bardzo szybko „wkręca” nowych amatorów ruchu na świeżym powietrzu, którzy podążając za własnymi ambicjami i wynikami kolegów często bez odpowiedniego przygotowania motorycznego porywają się na obciążenia, które doprowadzają do przewlekłych kontuzji, odbierając przyjemność płynącą z uprawiania sportu.

Bieganie wydaje się jedną z najbardziej naturalnych ludzkich umiejętności. Faktycznie kiedyś tak było, jednak wraz z rozwojem cywilizacji i wzrostem udogodnień życia codziennego umiejętność prawidłowego poruszania się zanika. Na dzień dzisiejszy siedzenie uważa się za jeden z nałogów, który w skutkach jest równie szkodliwy dla naszego organizmu, jak palenie tytoniu, czy alkohol. Konsekwencją siedzącego trybu życia jest postępujące upośledzanie aparatu ruchu.

Czytaj więcej: czasnabieganie.pl/kontuzje-poczatkujacych-biegaczy,artykul,566138,1,12612.html

Maj 7th, 2015 by