Zdrowe dziąsła – zdrowy człowiek

Szacuje się, że 80% osób powyżej 35 roku życia może mieć problemy z dziąsłami[1]. Wiele z nich nie ma jednak świadomości kłopotów, bo proces chorobowy we wczesnym etapie często przebiega bezboleśnie. Z tego powodu ważne jest zwrócenie uwagi już na pierwsze objawy problemów z dziąsłami – dolegliwości z nimi związane mają wpływ na ogólny stan zdrowia człowieka, a u osób cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycę mogą dodatkowo zwiększać ryzyko powikłań. Właściwa higiena jamy ustnej przy użyciu produktów z linii Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła pomaga zapobiegać problemom z dziąsłami.

Jedną z głównych przyczyn stanów zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia są bakterie płytki nazębnej, które gromadzą się na powierzchniach zębów i dziąseł, gdy szczotkujemy zęby niewłaściwie lub nie dość często. Bakterie uwalniają toksyny mogące powodować m.in. zapalenie dziąseł. Pierwszym jego objawem jest krwawienie. Nieleczone zapalenie dziąseł może z kolei przejść w zapalenie przyzębia (potocznie zwane paradontozą). Jest to poważna infekcja niszcząca tkanki miękkie i kość wyrostka zębodołowego, która może prowadzić nawet do utraty zębów. Zapalenie przyzębia, w przeciwieństwie do zapalenia dziąseł, jest nieodwracalne, dlatego tak istotne jest, by nie bagatelizować już pierwszych oznak problemów.

Badania dowodzą, że przewlekłe choroby dziąseł mogą mieć wpływ na rozwój i cięższy przebieg chorób układu sercowo – naczyniowego, jak np. choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu. Bakterie płytki nazębnej są odpowiedzialne za stan zapalny rozwijający się w organizmie, który utrudnia leczenie kardiologiczne.

U diabetyków, których organizm produkuje za mało insuliny albo nie produkuje jej wcale, przewlekłe choroby dziąseł mogą wpłynąć na dodatkowe pogorszenie stanu zdrowia oraz powodować groźne powikłania. Utrudniają też istotną dla diabetyków kontrolę glikemii – poziomu glukozy we krwi. Co gorsza, mogą zwiększać ryzyko zachorowania na cukrzycę u osób zdrowych.

Osoby z grup wysokiego ryzyka i ze szczególnymi potrzebami zdrowotnymi powinny zapobiegać powstaniu i rozwojowi chorób przyzębia, stosując odpowiednio dobrane produkty do higieny jamy ustnej. Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła to seria produktów, która spełni ich potrzeby zapewniając innowacyjny, wszechstronny program pielęgnacji dziąseł. Linia produktów Colgate Total tworzy kompletną, klinicznie udowodnioną ochronę przeciwko bakteriom – głównym przyczynom chorób dziąseł.

Skuteczność pasty do zębów Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła w likwidowaniu szkodliwych bakterii powodujących choroby dziąseł została potwierdzona klinicznie. Pasta posiada podwójny mechanizm działania. Walczy z przyczyną problemów z dziąsłami  – redukuje obecność płytki nazębnej i bakterii, a także pomaga zmniejszyć krwawienie z dziąseł (aż o 88%) i obrzęk dziąseł.

Tworząc barierę ochronną, pasta Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła zapewnia długotrwałą, 12-godzinną ochronę przeciwko powtórnemu powstawaniu płytki nazębnej. Codzienne stosowanie pasty przyczynia się do wzmocnienia zębów i dziąseł oraz łagodzi problemy związane z dziąsłami. Szczoteczka Colgate Total Zdrowe-Dziąsła ze specjalnymi włóknami Pro Tip[2] została zaprojektowana do skutecznego usuwania płytki bakteryjnej nawet z trudno dostępnych miejsc na powierzchniach zębów i dziąseł.

Płyn do płukania ust Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła wzmacnia ochronę zębów i dziąseł oraz pozostawia w jamie ustnej uczucie świeżości. Badania kliniczne dowiodły, że płyn Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła zapobiega krwawieniu dziąseł, powstawaniu stanów zapalnych, chroni przed próchnicą, wzmacnia szkliwo i odświeża oddech. Płyn należy stosować dwa razy dziennie po szczotkowaniu zębów pastą i szczoteczką Colgate Total Pro-Zdrowie.

Dowiedz się więcej o ochronie dziąseł

Materiał promocyjny przygotowany przez firmę Colgate-Palmolive.

[1] Na podstawie badań  przeprowadzonych przez Europejską Federację Periodontologiczną, Dokumentacja Chorób Przyzębia (European Federation of Periodontology, Dossier on Periodontal Disease).

[2] Zęby należy szczotkować dwa razy dziennie przynajmniej przez dwie minuty stosując odpowiednią technikę.

Październik 9th, 2014 by