Twarz pełna blasku – kosmetyki rozświetlające

Zmęczenie, nieprawidłowa dieta, warunki atmosferyczne i nieodpowiednia pielęgnacja sprawiają, że nasza cera jest szara i pozbawiona blasku. Poznaj kilka sprawdzonych kosmetyków i sposobów ich nakładania, aby Twoja twarz była rozświetlona.

Rozświetlona cera

Podstawą każdego makijażu powinien być krem dopasowany do potrzeb naszej skóry. Dopiero po jego wchłonięciu możemy przejść do następnego etapu, którym powinno być nałożenie bazy pod makijaż np. Cashmere Secret Glam lub Vichy Oligo 25. Wybierając bazę rozświetlającą nie tylko uzyskamy efekt gładkiej i świetlistej cery, ale również wszystkie nałożone później kosmetyki dłużej utrzymają się na naszej skórze.

Drugim etapem powinno być nałożenie podkładu rozświetlającego np. Rimmel Wake Me Up, L’Oreal Lumi Magique, Revlon PhotoReady Makeup. Dzięki drobinkom odbijającym światło nasza cera nabierze blasku i zdrowego wyglądu. Niestety, posiadaczki cery tłustej lub kobiety borykające się z niedoskonałościami nie powinny używać tego typu podkładów.

Dodatkowo możemy zastosować rozświetlający róż do policzków lub rozświetlacz np. Rimmel róż rozświetlający lub Bourjois Touche Illuminatrice (rozświetlacz na twarz i policzki). Jeśli zdecydujemy się na zakup rozświetlacza będziemy go mogły stosować również przy makijażu oka i rozświetleniu ust.

Spojrzenie pełne blasku

Aby nasze spojrzenie było rozświetlone najlepiej zacząć od przykrycia cieni pod oczami. Do tego niezbędny będzie korektor np. Maybelline Affinitone Concealer, Revlon Photoready. Następnie jasne perłowe cienie lub rozświetlacz nakładamy tuż pod brwiami i przy wewnętrznych kącikach oczu na dolnych i górnych powiekach.

Matowym cieniem w jasnym odcieniu pokrywamy całą powiekę. Rozświetlające cienie nałożone w większych ilościach mogą rolować się w załamaniu powieki, a przy cerze dojrzałej dodatkowo podkreślać zmarszczki. Czarny eyeliner lub kredkę można zamienić na kosmetyk w brązowym kolorze, aby nadać spojrzeniu więcej lekkości.

Świetliste usta

Przed pomalowaniem ust warto znów sięgnąć po rozświetlacz i nałożyć do delikatnie na górną wargę i delikatnie nad jej linią – nada to efekt rozświetlenia i powiększenia optycznego ust. Dopiero później sięgamy po pomadkę lub błyszczyk w ulubionym kolorze.

Podczas wyboru kosmetyków rozświetlających warto realnie spojrzeć na swoją cerę. Jeśli mamy problem z trądzikiem, rozszerzonymi naczynkami lub nasza skóra jest tłusta, powinnyśmy zrezygnować z podkładów rozświetlających. Niedoskonałości skóry tuszujemy kosmetykami kryjącymi lub matującymi, a efekt blasku przenosimy w okolice oczu lub ust.

Październik 9th, 2014 by