Category: Drogeria

Październik 9th, 2014 by ABK

Szacuje się, że 80% osób powyżej 35 roku życia może mieć problemy z dziąsłami[1]. Wiele z nich nie ma jednak świadomości kłopotów, bo proces chorobowy we wczesnym etapie często przebiega bezboleśnie. Z tego powodu ważne jest zwrócenie uwagi już na pierwsze objawy problemów z dziąsłami – dolegliwości z nimi związane mają wpływ na ogólny stan zdrowia człowieka, a u osób cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycę mogą dodatkowo zwiększać ryzyko powikłań. Właściwa higiena jamy ustnej przy użyciu produktów z linii Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła pomaga zapobiegać problemom z dziąsłami.

Jedną z głównych przyczyn stanów zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia są bakterie płytki nazębnej, które gromadzą się na powierzchniach zębów i dziąseł, gdy szczotkujemy zęby niewłaściwie lub nie dość często. Bakterie uwalniają toksyny mogące powodować m.in. zapalenie dziąseł. Pierwszym jego objawem jest krwawienie. Nieleczone zapalenie dziąseł może z kolei przejść w zapalenie przyzębia (potocznie zwane paradontozą). Jest to poważna infekcja niszcząca tkanki miękkie i kość wyrostka zębodołowego, która może prowadzić nawet do utraty zębów. Zapalenie przyzębia, w przeciwieństwie do zapalenia dziąseł, jest nieodwracalne, dlatego tak istotne jest, by nie bagatelizować już pierwszych oznak problemów.

Badania dowodzą, że przewlekłe choroby dziąseł mogą mieć wpływ na rozwój i cięższy przebieg chorób układu sercowo – naczyniowego, jak np. choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu. Bakterie płytki nazębnej są odpowiedzialne za stan zapalny rozwijający się w organizmie, który utrudnia leczenie kardiologiczne.

U diabetyków, których organizm produkuje za mało insuliny albo nie produkuje jej wcale, przewlekłe choroby dziąseł mogą wpłynąć na dodatkowe pogorszenie stanu zdrowia oraz powodować groźne powikłania. Utrudniają też istotną dla diabetyków kontrolę glikemii – poziomu glukozy we krwi. Co gorsza, mogą zwiększać ryzyko zachorowania na cukrzycę u osób zdrowych.

Osoby z grup wysokiego ryzyka i ze szczególnymi potrzebami zdrowotnymi powinny zapobiegać powstaniu i rozwojowi chorób przyzębia, stosując odpowiednio dobrane produkty do higieny jamy ustnej. Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła to seria produktów, która spełni ich potrzeby zapewniając innowacyjny, wszechstronny program pielęgnacji dziąseł. Linia produktów Colgate Total tworzy kompletną, klinicznie udowodnioną ochronę przeciwko bakteriom – głównym przyczynom chorób dziąseł.

Skuteczność pasty do zębów Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła w likwidowaniu szkodliwych bakterii powodujących choroby dziąseł została potwierdzona klinicznie. Pasta posiada podwójny mechanizm działania. Walczy z przyczyną problemów z dziąsłami  – redukuje obecność płytki nazębnej i bakterii, a także pomaga zmniejszyć krwawienie z dziąseł (aż o 88%) i obrzęk dziąseł.

Tworząc barierę ochronną, pasta Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła zapewnia długotrwałą, 12-godzinną ochronę przeciwko powtórnemu powstawaniu płytki nazębnej. Codzienne stosowanie pasty przyczynia się do wzmocnienia zębów i dziąseł oraz łagodzi problemy związane z dziąsłami. Szczoteczka Colgate Total Zdrowe-Dziąsła ze specjalnymi włóknami Pro Tip[2] została zaprojektowana do skutecznego usuwania płytki bakteryjnej nawet z trudno dostępnych miejsc na powierzchniach zębów i dziąseł.

Płyn do płukania ust Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła wzmacnia ochronę zębów i dziąseł oraz pozostawia w jamie ustnej uczucie świeżości. Badania kliniczne dowiodły, że płyn Colgate Total Pro-Zdrowe Dziąsła zapobiega krwawieniu dziąseł, powstawaniu stanów zapalnych, chroni przed próchnicą, wzmacnia szkliwo i odświeża oddech. Płyn należy stosować dwa razy dziennie po szczotkowaniu zębów pastą i szczoteczką Colgate Total Pro-Zdrowie.

Dowiedz się więcej o ochronie dziąseł

Materiał promocyjny przygotowany przez firmę Colgate-Palmolive.

[1] Na podstawie badań  przeprowadzonych przez Europejską Federację Periodontologiczną, Dokumentacja Chorób Przyzębia (European Federation of Periodontology, Dossier on Periodontal Disease).

[2] Zęby należy szczotkować dwa razy dziennie przynajmniej przez dwie minuty stosując odpowiednią technikę.

Opublikowane w Drogeria

Październik 9th, 2014 by ABK

Choć prawidłowej higieny i dbania o zdrowie uczymy się od najmłodszych lat, to nadal mamy duże braki. Nie myjemy rąk po wyjściu z łazienki i przed posiłkiem, nie robimy kontrolnych badań, boimy się lekarzy i ignorujemy sygnały płynące z ciała. Takie zachowania odbijają się na naszym stanie zdrowia. A wystarczy przecież tak niewiele…

ABC mycia rąk

Nawyk mycia rąk po przyjściu do domu, wizycie w łazience czy przed posiłkiem powinniśmy nabyć już w dzieciństwie, bo mycie rąk może lepiej nas ochronić przed infekcjami niż regularne spożywanie witamin. Bakterie i wirusy czają się dosłownie wszędzie, ale szczególnie na uchwytach w komunikacji miejskiej i w łazienkach. Jeśli mieszkamy ze zwierzakiem musimy pamiętać, żeby myć ręce po każdym kontakcie. Prawidłowa higiena rąk to nie szybkie włożenie dłoni pod wodę, namydlenie i spłukanie, ale staranne pocieranie wewnętrznej i zewnętrznej strony dłoni, przestrzeni między palcami i kciuków przy użyciu mydła. Następnie dłonie najlepiej wytrzeć w jednorazowe ręczniki jeśli jesteśmy w publicznym miejscu, a w domu każdy z domowników powinien mieć swój ręcznik.

Higiena jamy ustnej

Wszyscy chcielibyśmy mieć hollywoodzki uśmiech, ale o higienie i regularnych wizytach u dentysty nie każdy już pamięta. Zęby należy myć 2 razy dziennie, szczoteczką wymienianą co 2-3 miesiące. Przynajmniej raz dziennie używaj nici dentystycznej. W przypadku pojawienia się nawet niewielkiego ubytku lub problemów z dziąsłami od razy udaj się do dentysty. Jeśli marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu i planujesz profesjonalne wybielanie u stomatologa, najpierw wylecz wszystkie zęby. Na wybielanie nie powinny się wybierać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Badania kontrolne

Co pewien czas należy wykonywać badania okresowe: cytologię, USG piersi, USG narządów rodnych i poziom cukru. W przypadku problemów skórnych odwiedzaj dermatologa, aby zbadać stan skóry. Co 6 miesięcy wybierz się na wizytę kontrolną do dentysty, a co roku do okulisty. Jeśli planujesz zostać mamą, udaj się do ginekologa i ustal jakie badania są niezbędne.

Samobadanie

Między wizytami u specjalistów należy bacznie obserwować swoje ciało i regularnie wykonywać samobadanie. Piersi badamy tydzień po menstruacji, jedną rękę układając za głową, a trzema palcami drugiej ręki dokładnie naciskając pierś miejsce po miejscu, w celu sprawdzenia czy nie pojawiły się jakieś zmiany. Kobiety po menopauzie również powinny się badać raz w miesiącu. Bacznie należy również obserwować miejsca intymne i w przypadku pojawienia się swędzenia czy wydzielin od razu udać się do ginekologa. Podczas codziennej higieny obserwuj stan skóry głowy, jamę ustną, stopy i poziom wagi. Jeśli coś jest nie tak, nasz organizm często daje o tym znać, trzeba tylko te znaki zauważać.

 

SuperPharm Logo NOWE 2012_2_CMYK

Opublikowane w Drogeria

Październik 9th, 2014 by ABK

Dostępne w sklepach Super-Pharm SuperPharm Logo NOWE 2012_2_CMYK

Opublikowane w Drogeria